You are currently viewing Środki czyszczące do auta przyjazne środowisku

Środki czyszczące do auta przyjazne środowisku

Wiele osób zaczyna prowadzić ekologiczny tryb życia. Moda na bycie EKO sprawiła, że z większą uwaga dobieramy kupowane przez nas produkty i towary. Zaczęliśmy czytać etykiety i nawet przy wyborze środków chemicznych do czyszczenia mieszkania lub samochodu odrzucamy te produkty, które w jakikolwiek sposób zagrażają środowisku naturalnemu. Jak szybko i sprawnie rozpoznać EKO środki czystości i co ważniejsze – gdzie je kupić?

Jak rozpoznać EKO środki czystości do samochodu?
Wielu producentów środków czystości umieszcza na opakowaniu informację o tym, że ich produkty są ekologiczne. Kiedy zagłębimy się w skład oraz inne informacje zawarte na etykiecie okazuje się jednak, że są to takie same wyroby jak klasyczne detergenty. W jaki sposób szybko rozpoznać, czy środek rzeczywiście jest EKO? Wśród wielu oznaczeń spotykanych na rynku są takie, których zdobycie wymaga spełnienia pewnych standardów. Zgoda na używanie takich znaków jest wydawana przez specjalistyczne jednostki, które po szczegółowych badaniach laboratoryjnych mogą okresowo udostępnić firmie sygnowanie swojego produktu (lub całej linii produktów) konkretnym logo. Symbole te bardzo prosto znaleźć w internecie, podobnie jak wytyczne, które muszą zostać spełnione, aby widniały one na produkcie. Jednym z takich oznaczeń jest etykieta PROTECT, która jest przyznawana według „Globalnego harmonijnego systemu przyporządkowania i oznaczania chemikaliów” opracowanego przez Narody Zjednoczone.

Jakie normy muszą spełniać środki czystości do aut by być EKO?
Dostępne na rynku ekologiczne środki czyszczące nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu. Oznacza to, że nie mogą być toksyczne dla roślin i zwierząt. Ten efekt można uzyskać pozbawiając produkt wszystkich substancji dodatkowych. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju sztuczne barwniki oraz substancje zapachowe. Związki chemiczne tego typu najczęściej należą do grupy uczulających. Wywołują podrażnienia skóry, powodując zaczerwienienie i wysypkę. Dodatkowo, ekologiczne środki czystości nie mogą być wzbogacone niektórymi substancjami aktywnymi. Wykaz tych substancji jest ogólnodostępny. Najczęściej znajdują się na nich związki silnie toksyczne i żrące.

Gdzie kupować ekologiczne środki czystości?
Na szczęście coraz więcej producentów myśli o tym, aby przystosować skład swoich produktów do wymogów organizacji ekologicznych. Pomimo tego wciąż istnieją grupy detergentów EKO, których nie kupimy w każdym sklepie. Do takich z pewnością należą środki do czyszczenia samochodu. W jaki sposób więc znaleźć tego typu produkty? Wyszukać w sieci sklep, który będzie posiadał taki asortyment. Hurtownia ekologicznych środków czystoścido czyszczenia samochodu zwykle oferuje bardzo wiele rodzajów detergentów, które nie szkodzą środowisku naturalnemu.

Ekologiczne środki czystości do czyszczenia samochodu są tak samo skuteczne, jak standardowe detergenty. Dodatkowo zwykle nie są one inwazyjne dla materiałów, dlatego kiedy środek do czyszczenia deski rozdzielczej wyleje się na naszą tapicerkę nie spowoduje to powstania odbarwień.

Artykuł pochodzi ze strony http://bezpiecznachemia.pl/TAGS: BEZPIECZNA CHEMIAKOSMETYKI SAMOCHODOWENORMFESTOCHRONA ŚRODOWISKAPROTECT

Dodaj komentarz