You are currently viewing Jak zadbać o swój samochód podczas zimy ?

Jak zadbać o swój samochód podczas zimy ?

Okres zimowy to bardzo ciężki okres dla wszystkich kierowców. Zarówno tych „niedzielnych”, jak i tych zawodowych – szybko zapadający zmrok, gołoledź, mróz, śnieg.

Wszystko to powoduje, że nasze pojazdy wymagają szczególnej uwagi i troski. Musimy pamiętać o przygotowaniach już przed nadchodzącymi mrozami, aby nasze auto nie zawiodło nas w najmniej oczekiwanym momencie

Każdy kierowca z pewnością doskonale wie, że stan techniczny auta jest niezwykle ważny. O to kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

  • Odśnieżanie

Zaopatrzenie się w podstawowy sprzęt do odśnieżania samochodu – szczotka i skrobaczka jest podstawą. Warto dokonać zakupu Dobrą inwestycją będzie odmrażacz do szyb, który pozwoli szybko usunąć lód czy szron z szyb.

Blizzard Ultra firmy Normfest usuwa błyskawicznie lód ze zlodowaciałych szyb nie pozostawia rys bez drapania

Pamiętaj o odśnieżaniu dachu i maski samochodu. Zapewnisz bezpieczeństwo również innym uczestnikom ruchu drogowego.

  • Płyn do spryskiwaczy

Kolejnym krokiem niezbędnym jest wymiana płynu do spryskiwaczy. Nie wymieniony płyn zamarza w temperaturach zbliżonych do 0, co może powodować zamarzanie przewodów doprowadzających.

Dobrym wyborem jest zakup płynu, który nie powoduje problemów z widocznością po użyciu, oraz taki, który usuwają zimowe zanieczyszczenia, takie jak zacieki soli drogowej i olejowy brud drogowy.

Frostex od Normfest – nie zawiera metanolu, zamarza dopiero w temperaturze -70°C. Nadaje się do dysz wachlarzowych spryskiwaczy i szyb z poliwęglanu.

  • Czyszczenie Auta zimą

Wiele osób zastanawia się: czy warto myć samochód zimą? Warto! A nawet jest to niezbędne. Zimą na samochodzie osadza się wiele „niezdrowych” dla powłoki lakieru Naszego samochodu substancji, które mogą powodować uszkodzenia i korozję.

Kolejnym pytaniem jest : Czy należy myć samochód ręcznie czy na myjni ?

Każdy specjalista od auto-detailingu powie nam, że najlepsze i najskuteczniejsze mycie auta jest wtedy, kiedy wykonujemy wszystkie czynności ręcznie. Należy jednak pamiętać o paru ważnych rzeczach.

Przed myciem, należy usunąć cały śnieg z samochodu. Przed myciem zabezpiecz zamki i uszczelki  – najlepiej posmaruj uszczelki sylikonem, a zamki specjalnym smarem do tego przeznaczonym. Unikniesz dzięki temu wszelkich problemów z blokowaniem się mechanizmu zamka. Pamiętaj, by myć auto CIEPŁĄ WODĄ oraz koniecznie zainwestuj w woskowanie.

Dobry wosk zabezpieczy Twój samochód przed korozją.

Speed-Wax jest zabezpieczeniem woskowym nowej generacji.

Wysokowartościowe komponenty syntetyczne chronią trwale lakier przed zjawiskami
atmosferycznymi i zapewniają długo-utrzymujący się połysk. Nie zawiera silikonu i amoniaku.

Zadbanie w ten sposób o auto znacznie zwiększy komfort codziennej jazdy, ale i wpłynie na bezpieczeństwo na drodze. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na www.normfest-shop.pl

Dodaj komentarz